Køb Viking Chess: Hnefatafl PC
Platform:
Vælg platform:
Hvor kan man købe
-
Viking Chess: Hnefatafl
Fanatical4.6•Aktiver på: Ikke angivet•Standard24.33 kr Se tilbud-25% 32.55 kr -
Viking Chess Hnefatafl (PC)
Difmark4•Aktiver på: Ikke angivet•Standard
25.89 kr Se tilbud -
Viking Chess: Hnefatafl
InstantGaming4.7•Aktiver på: Steam•Standard29.81 kr Se tilbud-8% 32.55 kr -
Viking Chess: Hnefatafl
Green Man Gaming4.7•Aktiver på: Ikke angivet•Standard32.55 kr Se tilbud -
Viking Chess: Hnefatafl
GamersGate3.9•Aktiver på: Steam•Standard32.55 kr Se tilbud -
Viking Chess: Hnefatafl
Aktiver på: Steam•Standard32.55 kr Se tilbud
Om Viking Chess: Hnefatafl
Specifikationer
- Singleplayer
- Multiplayer
- Windows
- Mac
Systemkrav
Windows
Minimum
- OS *: Windows 7 SP1+
- Processor: SSE2 instruction set support
- Hukommelse: 1 GB RAM
- Grafik: Graphics card with DX10 (shader model 4.0) capabilities.
- DirectX: Version 10
- Netværk: Bredbåndsforbindelse til internettet
- Lagerplads: 300 MB ledig plads
- Lydkort: Not specified
macOS
Minimum
- Operativsystem: macOS 10.12+
- Processor: SSE2 instruction set support.
- Hukommelse: 1 GB RAM
- Grafik: Graphics card with DX10 (shader model 4.0) capabilities.
- Netværk: Bredbåndsforbindelse til internettet
- Lagerplads: 300 MB ledig plads
- Lydkort: Not specified
Lignende spil
Prishistorik
Ofte stillede spørgsmål om Viking Chess: Hnefatafl
Hvad er den laveste pris på en Steam-nøgle til Viking Chess: Hnefatafl?
Den billigste indløselige Steam-nøgle, der er tilgængelig lige nu, koster 29.81 kr hos InstantGaming. Priserne blev senest kontrolleret 23. september 2026.
Vis nøgletilbudHvad er forskellen på nøgle- og kontotilbud til Viking Chess: Hnefatafl?
Gamescade viser lige nu 6 indløselige nøgler og ingen kontotilbud. En nøgle indløses på din egen konto, mens et kontotilbud giver adgang til en separat konto, der indeholder spillet.
Vis nøgletilbudHvad er PC-systemkravene til Viking Chess: Hnefatafl?
Minimumskravene til PC-versionen af Viking Chess: Hnefatafl omfatter en SSE2 instruction set support-processor, 1 GB RAM, en GPU med Graphics card with DX10 (shader model 4.0) capabilities. og 300 MB ledig lagerplads. Se de fulde krav nedenfor.
Hvornår blev Viking Chess: Hnefatafl udgivet?
Viking Chess: Hnefatafl blev udgivet 5. marts 2020.
Er Viking Chess: Hnefatafl et singleplayer-, multiplayer- eller co-op-spil?
Viking Chess: Hnefatafl understøtter Singleplayer og Multiplayer.
Hvor kan tilbud på Viking Chess: Hnefatafl aktiveres?
Aktuelle nøgletilbud på Viking Chess: Hnefatafl kan aktiveres på Steam. Tjek regionale begrænsninger på forhandlerens side, før du køber.
Hvilke platforme har aktive tilbud på Viking Chess: Hnefatafl?
Gamescade viser lige nu aktive tilbud på Viking Chess: Hnefatafl til PC.
Log ind for at modtage e-mailalarmer, når du sporer priser
PC
Version